Negyed döntők

Véget ért az orosz álom, Horvátország 1998 után újra elődöntős

Utolsóként a horvát válogatott jutott az oroszországi labdarúgó-világbajnokság elődöntőjébe, tizenegyespárbajban legyőzve a házigazdák csapatát. Modricék a fináléba kerülésért Anglia ellen játszanak majd szerdán 20 órától.

A horvát Domagoj Vida (jobbra) a hosszabbításban és a tizenegyespárbajban is betalált (Fotó: AFP)

FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ

OROSZORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 2–2 (1–1, 1–1, 1–2) – tizenegyesekkel 3–4 
Szocsi, Fist Olimpiai Stadion. 44 287 néző. V: Sandro Ricci (brazil)
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Kudrjasov – Zobnyin, Kuzjajev – Szamedov (Jerohin, 54.), Golovin (Dzagojev, 102.), Cserisev (Szmolov, 67.) – Dzjuba (Gazinszkij, 79.). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
HORVÁTORSZÁG: Subasic – Vrsaljko (Corluka, 97.), Lovren, Vida, Strinic (Pivaric, 74.) – Rakitic, Modric – Rebic, Kramaric (Kovacic, 88.), Perisic (Brozovic, 63.) – Mandzukic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic 
Gólszerző: Cserisev (31.), Mário Fernandes (115.), ill. Kramaric (39.), Vida (101.)
Sárga lap: Gazinszkij (109.), ill. Lovren (35.), Strinic (38.), Vida (101.), Pivaric (114.)

Az oroszok a nyolcaddöntőben a spanyolok ellen gyakorlatilag minden idegszálukkal a védekezésre koncentráltak, talán ezért is volt olyan bátor a horvátokat irányító Zlatko Dalic, hogy a kezdőcsapatába négy támadót jelölt, mögöttük a Rakitic, Modric duóval.


A hazaiak nagyon aktívan kezdtek, majd a horvátok átvették az irányítást, de ez inkább csak a labdabirtokláson tükröződött, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani ellenfelük kapuja előtt.
Az oroszok sem, Gyenyisz Cserisev lába azonban megint elsült, a 31. percben egy Artyom Dzjubával történő összjáték után 20 méterről parádésan lőtte ki ballal a jobb felső sarkot, megszerezve a negyedik gólját ezen a vb-n. 1–0



A horvátoknak ezen a téren nincs ilyen kiemelkedő játékosuk a tornán, azonban Andrej Kramaric személyében már a hetedik különböző gólszerzőjüket ünnepelhették. A 39. percben a Hoffenheim támadója öt orosz között várta, hogy a bal oldalon előretörő Mario Mandzukic beadja neki a labdát, és amikor ez megtörtént, zavartalanul fejelhetett közelről a kapuba. 1–1



A második félidő „csendesen" kezdődött, aztán a horvátoknak volt egy időszakuk, amelyben beszorították a tizenhatosukra az oroszokat. Ivan Perisic ekkor könnyen megszerezhette volna a vezetést az övéinek, ám hét méterről a jobb oldali kapufa tövére lőtt, onnan pedig a gólvonal előtt keresztbe vágódott ki a labda.

Ezt követően is a horvátok játszottak kezdeményezőbb futballt, de nem tudták elkerülni a hosszabbítást. Nem ez volt az egyetlen bajuk, Danijel Subasic ugyanis a 90. percben egy ártatlan szituációban combsérülést szenvedett, közvetlenül azután, hogy Dalic kihasználta a harmadik cserelehetőségét...
Az ezen a vb-n bevezetett szabály értelmében a kétszer 15 perces hosszabbításban egy negyedik cserét is végrehajthatnak a csapatok, amit ki is használtak a horvátok, azonban nem Subasic hagyta el a pályát, hanem a már a túlórában megsérülő Sime Vrsaljko.

Vedran Corluka állt a helyére, aki nem sokkal később, a 101. percben szándékosan vagy véletlenül, de elengedte a labdát, amelyet Domagoj Vida fejelt le egy szöglet után, és az orosz kapu bal oldalába pattant. Kádár Tamás korábbi kijevi csapattársa a nyolcadik horvát gólszerző a vb-n. 1–2


Ezzel viszont még nem volt vége! A 115. percben az oroszok a horvát tizenhatos sarkáról végezhettek el szabadrúgást, amely után Mário Fernandes a jobb alsó sarokba fejelt. Ez volt a brazil születésű védő első gólja az orosz nemzeti együttesben (egyben az első, hátvéd által szerzett vb-találat az orosz/szovjet válogatott történetében) – jól időzítette. 2–2



Jöhetett tehát az újabb tizenegyespárbaj, az oroszok és a horvátok számára egyaránt. A hazaiaktól ketten is hibáztak (Fjodor Szmolov és Mário Fernandes), míg a horvátoktól csak Mateo Kovacic, így a horvátok készülhetnek az elődöntőre, 1998 óta először.

Az ellenfelük Anglia lesz, szerdán 20 órától. A másik ágon Franciaország Belgiummal találkozik (kedd 20.00).

Forrás:nemzetisport.hu

Kifejelték a svédeket, Anglia már elődöntős

Az angol labdarúgó-válogatott Harry Maguire és Dele Alli fejes góljával 2–0-ra legyőzte Svédországot az oroszországi világbajnokság negyeddöntőjében, így 1966 és 1990 után harmadszor jutott be a legjobb négy közé.

Dele Alli (20) az első gólját szerezte a világbajnokságon (Fotó: AFP)

FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG 
NEGYEDDÖNTŐ
SVÉDORSZÁG–ANGLIA 0–2
 (0–1)
Szamara
, Szamara Aréna, 39 991 néző. V: Björn Kuipers (holland)
Svédország: R. Olsen – Krafth (P. Jansson, 85.), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg (M. Olsson, 65.) – M. Berg, Toivonen (Guidetti, 65.). Szövetségi kapitány: Janne Andersson
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Lingard, Henderson (Dier, 85.), Alli (Delph, 77.), Young – Sterling (Rashford, 91.), Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Maguire (30.), Alli (59.)
Sárga lap: Guidetti (88.), Seb. Larsson (94.), ill., Maguire (87.)

Világbajnoki negyeddöntő helyett inkább egy jobb selejtező mérkőzésre emlékeztetett a szamarai Kozmosz Aréna, legalábbis a viszonylag sok üres szék látványa. A brit sajtó szerint az egyik oka ennek, hogy számos szurkoló már nem tudott időben repülőjegyet szerezni, a másik pedig a német drukkerek által visszaadott belépők, amelyeket már nem bírtak újraértékesíteni. Mert hát ők várták ide a címvédő nationalelfet, de máshogy alakult…

Azt viszont végre sikerült megoldaniuk a szervezőknek, hogy az eddigi meccsekkel ellentétben az egy táborhoz tartozó szurkolók egy szektorban tartózkodhattak (az angolok között egy-egy magyar és kazah zászló is feltűnt néhány pillanatra), nem pedig szétszóródva. Ez valamelyest javított az amúgy többnyire „öreguras” atmoszférán, bár az angol labdarúgás követői hozzászokhattak a „színházi” jellegű közönséghez.

Tapsolni azonban nem nagyon volt minek vagy kinek a mérkőzés elején, így a két tábor jobbára énekléssel kötötte le magát. Ahogy azt várni lehetett, a technikásabb játékosok alkotta angol válogatott birtokolta többet a labdát, míg a svédek szervezetten és keményen védekeztek. Olykor egy-egy elkeseredett kontrának is nekivágtak, de lesállás vagy pontatlan passz meghiúsította a terveiket. A „háromoroszlánosok” sem igazán tudták feltörni akcióból az északiak védelmét, ám az eddig bevált recept ezúttal is működött, azaz a pontrúgás.

Egy ártalmatlannak tetsző beadás után harcolt ki szögletet Anglia, majd a jól megtermett Harry Maguire emelkedett mindenkinél magasabbra és stukkolt a hálóba. Kihasználta fizikai fölényét a belső védő, hiszen a pályán lévő 22 játékos közül csak a svéd kapus, Robin Olsen (198 cm) magasabb nála (193 cm). Az angolok középső védőpárosa nagyon hatékony, John Stones és Maguire együtt három gólnál tart, összességében pedig ezen a világbajnokságon az angol találatok nyolcvan százaléka (szám szerint nyolc) született szöglet vagy szabadrúgás után (0–1).



A svédek olyan tanácstalannak tűntek az első félidőben, mint amikor az IKEA-ban vásárolunk egy bútort és elkezdjük böngészni az összeszerelési útmutatót. Raheem Sterling révén az angolok ki is használhatták volna a zavart, de az ígéretes helyzetet a partjelző magasba emelkedő zászlaja állította meg, igaz, kicsit későn. Janne Andersson svéd szövetségi kapitány az oldalvonal mellett a negyedik játékvezetőnek demonstrálta, mit kellett volna tennie a partjelzőnek és a bírónak, remek előadásának a játékrész végét jelző sípszó vetett véget.

A fordulás után úgy tűnt, magasabb fokozatba kapcsolt Svédország, ám a sárga mezesek kezdeti lelkesedését alig negyedóra elteltével letörték az angolok. Előbb a két parádés védést is bemutató Jordan Pickford kapus, aztán egy fejes gól, amely után úgy tűnt, megpecsételődött az északiak sora. Ezúttal Jesse Lingard volt az előkészítő, a befejező meg Dele Alli, aki ezen a világbajnokságon az ötödik angol gólszerző lett, ami saját rekordjuk beállítása (0–2).



A 72. percben ismét Marcus Berggel babrált ki Pickford – a második félidő elején az ő közeli fejesét tolta ki emberfeletti bravúrral –, most a keresztléc alá tartó löketét nyomta szögletre. A svéd csatárnak ezen a világbajnokságon ez volt a tizenötödik kapura lövése, ugyanakkor a góljainak száma nulla maradt. A kezdeti svéd fellángolás le is csillapodott a hajrára, az angolok eldugták a labdát, és minden trükköt bevetettek, hogy pörögjenek a másodpercek. A gólt szerző Alli a cserét jelző tábla felmutatásakor szándékosan hátat fordított a kispadnak, pedig épp az ő mezszámát mutatta a készülék, és az sem kizárt, hogy ezt ő is tudta előre.

Ahogy közeledtünk a mérkőzés végéhez, egyre inkább tapintható volt a feszültség. Maguire próbálta túl hevesen elvenni a labdát John Guidettitől, amiért sárgát kapott, majd nem sokkal később a túloldalon a svéd támadó is megkapta a maga lapját, amiért visszaadta a „szívességet” a hórihorgas angol bekknek. Eközben a televíziós közvetítés egy könnyeivel küszködő svéd fanatikust mutatott, ő már tudta, hogy nincs remény.

Pickford védései


Anglia egy ígéretes svéd szabadrúgás – amelyből még csak Pickfordot sem sikerült megdolgoztatniuk a skandinávoknak – ellenére is kihúzta kapott gól nélkül az utolsó perceket, így teljesen megérdemelten jutott az elődöntőbe. A szurkolók a lefújás pillanatában rögtön rá is zendítettek a naplónkban is említett dalra, a szervezők pedig nekik kedveskedve a stadion hangszóróin adtak zenei aláfestést az énekléshez. 

Ki tudja, 1966 után 2018-ban talán tényleg újra „hazatér a futball”? Már csak két győzelem hiányzik hozzá.

Forrás: nemzetisport.hu

Későn ébredt Brazília, Belgium kiejtette az ötszörös győztest!

Brazília nem jutott be a legjobb négy közé a labdarúgó-világbajnokságon! Neymarék már az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek, és bár a hajrá kezdetén a csereként beálló Renato Augusto szépített, Belgium 2–1-re megnyerte a két válogatott péntek esti kazanyi negyeddöntőjét. A belgák a franciákkal találkoznak a jövő keddi, szentpétervári elődöntőben.

A belgák fél óra alatt kétszer találtak be Alissonnak – jobban mondva egyszer a belgák, egyszer a brazilok (Fotó: AFP)

 

FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG 
NEGYEDDÖNTŐ
BRAZÍLIA–BELGIUM 1–2 (0–2)
Kazany, Kazany Aréna, 42 873 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (Renato Augusto, 73.), Fernandinho – Willian (Roberto Firmino, a szünetben), Philippe Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.). Szövetségi kapitány: Tite
Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen, 83.) – R. Lukaku (Tielemans, 87.), De Bruyne, E. Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez 
Gólszerző: Renato Augusto (76.), ill. Fernandinho (13. – öngól), De Bruyne (31.)
Sárga lap: Fernandinho (85.), Fagner (90.), ill. Alderweireld (47.), Meunier (71.)

Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a negyeddöntő slágermeccsére került sor Kazanyban péntek este, a 23 mérkőzés óta veretlen Belgium a 15-ös sorozattal bíró Brazíliával mérkőzött meg a legjobb négy közé jutásért. A dél-amerikaiaknál visszatért a Mexikó elleni összecsapást sérülés miatt kihagyó Marcelo, fontos hiányzó azonban így is akadt, Danilo tornája már korábban véget ért, míg a középpálya egyik alappillére, Casemiro eltiltás miatt nem állhatott Tite rendelkezésére.

Roberto Martínez nem kényszerűségből, de kettőt változtatott a nyolcaddöntőhöz képest, a Japánnak betaláló Chadli Carrascót váltotta a kezdőben, a szintén gólt szerző Fellaini a stabilitás végett került be a csapatba, igaz, így be kellett áldozni Mertenst, aki csak a kispadon kapott helyet.

A csere potenciális nyertese az egy sorral feljebb kerülő Kevin De Bruyne volt, lövésével ő adta meg az alaphangot a nagyszerű iramban kezdődő mérkőzésen. Az első brazil lehetőségre a 8. percig kellett várni, az viszont majdnem gólt ért: Thiago Silva térdéről a kapufára pattant a labda, a védők szabadítottak fel.

Nem sokkal később újabb kavarodást jegyezhettünk fel Courtois kapuja előtt, ilyen kezdés után sokként hatott a braziloknak, hogy Belgium szerezte meg a vezetést: Chadli középre ívelt szögletét elvétette Gabriel Jesus, az ötösnél felugró Fernandinhót ez olyannyira meglepte, hogy felkarjáról a kapuba vágódott a labda (0–1).

Brazília először került hátrányba a tornán, de a következő percekben úgy tűnt, hogy ez nem fogja meg nagyon a csapatot, amely eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, és feljebb tolta sorait, teret engedve az életveszélyes belga kontráknak. Eden Hazard kedvére ficánkolt a védők között, Lukakut nem lehetett elnyomni, De Bruyne pedig alaposan kiélvezte szabadabb szerepkörét, és bődületes nagy góllal megduplázta a az előnyt: a Manchester City középpályása 16 méterről irgalmatlanul kilőtte a jobb sarkot, Alissonnak esélye sem volt a hárításra (0–2). Kétgólos hátrányból legutóbb 1938-ban, a svédek ellen fordított Brazília vb-meccsen (4:2), és ezúttal is pokolian nehéz feladatnak ígérkezett ez.

Meunier gyakorlatilag leszedte a pályáról Neymart, Casemiro hiányában súlytalan volt a középpálya, Willian meg sem tudta közelíteni a Chelsea-ben nyújtott teljesítményét – le is cserélték a szünetben, Roberto Firmino érkezett a második félidőre.

A folytatásban Gabriel Jesus húzódott ki a jobb szélre rövid időre, ezalatt majdnem kiharcolt egy tizenegyest – a VAR használata is kellett a végső ítélethez –, majd ő is lement, Douglas Costa érkezett a helyére. Meg vele együtt némi lendület, Courtois viszont a helyén volt. A túloldalt Hazard majdnem eldöntötte a továbbjutás kérdését, lövése centikkel kerülte el a kaput.

Az áttörést a harmadik csere, Renato Augusto hozta meg, Philippe Coutinho mesteri középre ívelését csúsztatta a bal alsóba (1–2). A Barcelona brazilja a harmadik gólpasszát jegyezte a tornán, jelenleg ő a legeredményesebb kiszolgáló az oroszországi viadalon.

Nem sokkal később ismét Renato Augusto találhatott volna be, az addig tökéletesen záró belga védelem rosszul tolódott, a középpályás így teljesen szabadon lőhetett a tizenhatosról, ám a labda, ha nem is sokkal, de elkerülte a jobb sarkot. Coutinho rajta is túltett, Neymar először (!) tudott elhúzni a bal szélen, visszagurítását viszont rosszul találta el csapattársa, óriási lehetőség volt az egyenlítésre.

A hajrában mindent egy lapra téve támadott Brazília, amely némileg rátalált saját játéka ritmusára, erre azonban későn került sor. Neymar lövése és Courtois bravúrja a meccs érdemi végét jelentette, a belgák az utolsó két percben már nem engedték helyzetbe kerülni ellenfelüket, a fegyelmezett játék a nemzet – holtversenyben – legjobb vb-szereplését eredményezve elődöntőt ért, amelyben Franciaország ellen kellene kiharcolni a fináléba kerülést. Brazília sorozatban negyedszer búcsúzott a világbajnokságtól európai ellenféllel szemben, s ezzel az is eldőlt, hogy az öreg kontinens adja a 21. vb végső győztesét.

Forrás: nemzetisport.hu

Varane csúsztatott, Muslera potyázott: a franciák 2006 után ismét elődöntősök!

Elsőként Franciaország jutott be a 2018-as labdarúgó-világbajnokság elődöntőjébe, miután Nyizsnyij Novgorodban megérdemelt, 2–0-s győzelmet aratott Uruguay felett. A franciák a brazil–belga találkozó győztesével találkoznak az elődöntőben. Ez 1958, 1982, 1986, 1998 és 2006 után a hatodik alkalom, hogy Franciaország bejutott a legjobb négy közé a világbajnokságon.

Varane fejese kulcsfontosságú volt – Uruguay hátrányban nem tudott újítani (Fotó: AFP)

FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ

URUGUAY–FRANCIAORSZÁG 0–2 (0–1)
Nyizsnyij Novgorod, 
Nyizsnyij Novgorod Stadion, 43 319 néző. Vezette: Pitana (argentin) 
Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (Urretaviscaya, 73.), Torreira, Vecino, Bentancur (C. Rodríguez, 59.) – L. Suárez, Stuani (Maxi Gómez, 59.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
Franciaország: 
Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernández – Pogba, Kanté – Mbappé (O. Dembélé, 88.), Griezmann (Fekir, 93.), Tolisso (Nzonzi, 80.) – Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps 
Gólszerző: Varane (40.), Griezmann (61.)
Sárga lap: Bentancur (38.), C. Rodríguez (69.), ill. L. Hernández (33.), Mbappé (69.)

Sok jót nem ígért az uruguayiaknak az, hogy a Portugália ellen megsérült Edinson Cavani nem került bevethető állapotba – a kitűnő csatár eddig 45 gólt szerzett a válogatottban, állandó társa, Luis Suárez 53-at, a keret összes többi tagja együttvéve 42-t… Cavani helyére a nemzeti csapatban csak ötgólos, tétmérkőzésen 2013 óta gólképtelen Stuani került a kezdőcsapatba, a franciák Tolissóval pótolták az eltiltott Matuidit.

Az a nézőknek nem ígért sok jót, hogy a legutóbbi 5 uruguayi–francia mérkőzésen összesen 1 gól esett. A francia–argentint idéző gólzáporra nem lehetett számítani: Uruguay jól kezdett, tíz perc után a franciák átvették az irányítást, de az első 30 percben ettől függetlenül ziccerbe egyik csapat játékosai sem keveredtek. A legnagyobb lehetőség Kylian Mbappé előtt adódott, ám a fiatal támadó elkapkodta Giroud neki továbbstukkolt labdáját. A legszórakoztatóbb momentum meg az volt, amikor Lloris kapus majdnem lenyelt egy szitakötőt…

A negyeddöntő viszonylag békésen csordogált a 40. percig, amikor a jobb oldalon szabadrúgáshoz jutott Franciaország. Antoine Griezmann remekül nyesett középre, Raphaël Varane elindult a rövid sarok felé, megelőzött két uruguayit, és mintaszerű gólt csúsztatott a hosszú sarokba (0–1). Először került hátrányba a 2018-as világbajnokságon Uruguay!

Három perccel később kis híján jött az egyenlítés: most az uruguayiak íveltek kapu elé egy szabadrúgást, Cáceres remekül bólintott a jobb alsó sarok felé, de felbukkant Lloris, és a vb egyik legnagyobb bravúrjával kiszedte a labdát a gólvonal elől. A kipattanót Godín az égbe küldte…

Itt volt az ideje, hogy az elmúlt években megfiatalított és némileg kreatívabb játékosokkal „megpakolt” uruguayi középpálya előálljon valamivel, mert az első félidőben akcióból teljesen veszélytelennek tűnt a dél-amerikai csapat, és az akkor látottnál jóval több kellett volna a kiesés elkerüléséhez. Az uruk agresszívabban és keményebben támadtak le, így többször meg tudták zavarni a francia védelmet, viszont a helyzetek kialakításával továbbra is hadilábon álltak.

Muslera keresgél a kapujában súlyos hibája után (Fotó: AFP)

A 60. perchez közeledve Óscar Tabárez kettőt cserélt, lehozta a láthatatlan Stuanit és Bentancurt, érkezett Maximiliano Gómez és Cristian Rodríguez. Változás jött, ám nem olyan, mint amire az uruguayiak számítottak: a 61. percben Antoine Griezmann eresztett el a balösszekötő helyéről egy erős, ám nem jól helyezett lövést, amelyhez Muslera borzasztó ügyetlenül nyúlt hozzá, és beütötte a labdát saját kapujába (0–2).

A helyzet kritikusra fordult, és az addig látottak alapján nagyon kevés remény volt arra, hogy Uruguay visszajöjjön a meccsbe. Rodríguez veszélyes lövése elzúgott a francia kapu mellett, a 66. percben meg kitört egy kis balhé, miután Godín megpróbálta felrángatni a földről Mbappét, és hirtelen mindenkiből felszabadult a visszafojtott agresszió.

A balhézás nem hozta közelebb az uruguayiakat a szépítéshez, no de más sem – a dél-amerikaiak hívei csendesen lógatták a fejüket a lelátón, mivel csapatuk helyzetbe sem tudott kerülni. Az utolsó percek elcsordogáltak, minden pályán levő játékos tisztában volt azzal: ez a meccs a franciáké. Uruguay a 2010-es világbajnokságon és a 2014-es tornán is úgy hajtott fejet a kieséses szakaszban, hogy egyik csatárcsillaga nem léphetett pályára (mindkétszer Luis Suárez töltötte eltiltását), 2018-ban a sérült Cavanit nem sikerült megfelelőképpen pótolni. Az uruguayi válogatott számára kedvezőtlenül alakult a meccsforgatókönyv, és a dél-amerikaiak hátrányból képtelenek voltak megfelelő erővel, intenzitással támadni.

A francia válogatott 2006 óta először, összességében hatodszor jutott be az elődöntőbe világbajnokságon. Eddig kétszer sikerült megtenni az utolsó előtti lépést, a fináléba – jöhet az újabb kísérlet.

Forrás: nemzetisport.hu

Kosárba

Kosárba helyezve

Betöltés...

...
Hiba

Sikertelen művelet

Ismeretlen hiba, kérjük, próbálja újra.