Érdekességek

Horvátországban elszabadult az örömünnep a lefújás után

Zágrábban a főtéren kivetítő előtt drukkoltak az emberek a horvát-angol elődöntő alatt.

Drámai meccset láttak, az angolok már az 5. percben vezettek, a horvát öröm bő 20 perccel a vége előtt indult, amikor Perisic kiegyenlített.

90 perc nem volt elég a győzelemhez, de 120 igen, a hosszabbítás második félidejében Mandzukic berúgta a győztes gólt.

A horvátok 2-1-re győztek, a futballtörténetben először vb-döntőt játszhatnak Franciaországgal.

Forrás: index.hu

Tudósítás a helyszínről: így viselték az oroszok a vb-búcsút

Érthető, hogy csalódottak voltak a kudarc után az orosz fanatikusok /Fotó: MTI/EPA/Mohamed Messzara

Az orosz szurkolók méltósággal és büszkeséggel viselték, hogy a hazai válogatott drámai negyeddöntőben 2-2-es döntetlent követő tizenegyespárbajban szombaton kiesett Horvátországgal szemben a világbajnokságon.

Az első szombati negyeddöntőn még csak legfeljebb félház volt a 25 ezer érdeklődő befogadására alkalmas moszkvai szurkolói zónában, így egyes területeken "ülő szektorok" is kialakultak az angol-svéd (2-0) találkozón. A hazai drukkerek által várva várt mérkőzés előtt - a Szbornaja még nyolcaddöntőbe se jutott a Szovjetunió felbomlása óta - a Tatu nevű együttes szórakoztatta a közönséget. Ekkor még mindenki vidám és bizakodó volt, az MTI tudósítója által megkérdezett valamennyi hazai szimpatizáns orosz győzelmet várt, de azt valamennyien megjegyezték, rendkívül nehéz lesz elérni a jobb erőkből álló horvátokkal szemben.

A meccset megelőző órában a hangulat leginkább egy könnyűzenei fesztiválhoz volt hasonlítható. Az emberek táncoltak, ittak, cigánykerekeztek, s csupán az jelezte a nap főmérkőzésének közeledtét, hogy alkalmanként felzúgott "Russia, Russia" rigmus, illetve a tömeg jelentős része orosz mezben pompázott, az arcukra pedig a fehér-kék-piros trikolor volt festve.

A döntőnek is otthont adó Luzsnyiki Stadionnal szemben, a Moszkva folyó túlpartján lévő Veréb-hegyen kialakított Fan Fest az orosz-horvát negyeddöntőre teljesen megtelt, egy tűt sem lehetett leejteni. A hangulat a tetőfokára hágott Gyenyisz Cserisev vezető góljánál, míg Andrej Kramaric egyenlítését néma csendben vette tudomásul a tömeg. A második félidőben minden egyes orosz megindulást hatalmas üdvrivalgás kísért, de a lefújást is kitörő örömmel fogadták a drukkerek. Érezhető volt: tisztában vannak az erőviszonyokkal, hogy nem a Szbornaja az esélyes.

A ráadásban a horvátok újabb gólját követően néhányan hazaindultak, de a váratlan orosz egyenlítés után százak futottak vissza. A 11-es párbaj izgalmai sem bőszítették fel a tömeget, egy rossz szóval sem illették azt a néhány futballrajongót, akik láthatóan a horvát 11-esek értékesítésénél örültek. Csalódottan, csendben, de kulturáltan fogadták az orosz szurkolók, hogy csapatuk számára befejeződött a világbajnokság.

A rendőrök és katonák alig több mint fél óra alatt ugyanúgy kiterelték az embereket a Fan Festről, mint minden más napon, a drukkerek pedig némán és engedelmesen elvonultak, feldühödöttségnek még csak nyoma sem volt.

A vereség után beszélgetve velük kiderült, sokkal többet kaptak a vb-től, mint azt várták. A többség által minden idők egyik legrosszabb válogatottjának nevezett Szbornaja várakozásaikat messze felülmúlva szerepelt, a kiesését is méltóságteljesnek látták azzal, hogy egy jóval erősebb együttessel szemben csak 11-esekkel maradt alul. A vb-hangulat is többet adott nekik, mint azt várták, és szívesen látták vendégül a világot, élvezték, hogy a Föld minden tájáról összesereglett embereknek megmutathatták magukat és az országukat.

Az orosz szurkolók vasárnap még egyszer kifejezhetik köszönetüket a válogatottjuknak, amely 16 órakor kilátogat a Lomonoszov Egyetem főépülete előtti szurkolói zónába.

Forrás: blikk.hu

A vb leghülyébb kapufáját hozták össze a horvátok

A horvát Ivan Perišić könnyen eldönthette volna az Oroszország-Horvátország-meccset a 60. percben 1-1-es állásnál, de ehelyett a futball-világbajnokság legfurább kapufáját hozta össze.

Az előző világbajnokságon elég sokat bakizó orosz kapus, Akinfejev elég bizonytalanul jött ki a kapujából egy horvát támadásnál, a beadást nem tudta lehúzni,  a kapuja meg üresen maradt. Szerencséje volt, mert a labdára érkező Kramarić nem tudta rárúgni, csak középre tudta ívelni.

Ott két orosz védő és Akinfejev próbált tisztázni, de nem értették meg egymást, a felszabadítás nem sikerült. A középen érkező Perišićhez került a labda, gyakorlatilag üres kapuba kellett volna rúgnia. Ki is nézte magának a jobb alsót, telibe lőtte a kapufát, amiről a labda elég furcsán változtatott irányt, szinte a gólvonallal párhuzamosan pattant ki.

A korábban Izland ellen gólt szerző Perišićnek nem volt lehetősége javítani, nem sokkal később lecserélték a horvát támadót.

Muslera nem először végezte ki Uruguayt

Fernando Muslera potyázása egyáltalán nem a semmiből jött, az uruguayi kapus már kapott a válogatottban egy szinte pontosan ugyanolyan gólt, mint a franciák második találata volt. Akkor Fabregas lövését nézte be.

Ha egy kicsit balszerencsésebb, Uruguay már korábban kétgólos hátrányba kerülhetett volna a hülyesége miatt.

franciák 2-0-s győzelme után nehéz eldönteni, hogy mi tett be jobban a dél-amerikai válogatottnak, Cavani hiánya, vagy Muslera teljesítménye. Az viszont biztos, hogy a kettő együtt sok volt. Különösen, hogy a túloldalon Lloris védett egy eszetlen nagyot, még 1-0-nál, míg Muslera ugye a 61. percben lényegében kivégezte saját csapatát.

Már amikor Griezmann váratlanul rátűzte, sejthető volt, hogy ez a megoldás a nem éppen kiegyensúlyozottságáról híres kapus személyének szólt.

Aztán valami motoszkálni kezdett, és rövid keresgélés után meg is lett az eredménye. 2013-ban egy Spanyolország elleni barátságos meccsen Muslera pontosan ugyanazt a hibát elkövetve lepkézett be egy távoli lövést Fabregastól, mint Griezmanntól pénteken. Az lenne a meglepőbb, ha a francia elemzők nem mutatták volna meg a játékosoknak ezt a gólt.

Bár Fabregas lövése valamivel távolabbról és a kapuval szemből érkezett, míg Griezmann nagyjából öt méterre lehetett a tizenhatos bal sarkától, amikor rálőtte, ám mindkét lövés lényegében magát Muslerát vette célba, mindkét játékos egy leheletnyi külsővel lőtte el a labdát, és mindkét esetben ugyanaz az enyhe irányváltás csapta be Muslerát, aki ezért mindkétszer eltáncolt a labda elől.

Fabregas jobbal tüzelt, az ő szemszögéből nézve előbb enyhén balra indult a labda – és vele együtt Muslera –, majd jobbra kanyarodott a lövés, amit a kapus nagyon későn reagált le, így már csak visszanyúlni tudott a labdáért, ami a kesztyűjén felpattanva a kapuban kötött ki. Griezmann ballal lőtt, egyébként pontosan ugyanaz játszódott le pepitában.

Az, hogy Muslera hajlamos lepkézni, talán csak azért nem közismertebb tény, mert a látványos eszetlenségei elterelik róla a figyelmet. Különösen leküzdhetetlen cselezési hajlama, amiből simán megkaphatták volna a második gólt már a 47. percben.

Ha összejön az ilyesmi, akkor persze nagy királyság, de azért egy ilyen kapust nehéz komolyan venni.

Neymar: Ez nem olyasmi, amit irányítani tudok

„EZ BONYOLULT. NEM OLYASMI, AMIT IRÁNYÍTANI TUDOK. EGYSZERŰEN CSAK JÖN A FÁJDALOM"

– mondta Neymar a GloboEsporte.com-nak, amit a BBC idézett. A brazil sztár ezzel a mexikói meccs utáni kritikákra reagált.

Neymar egy góllal és egy gólpasszal eldöntötte a Mexikó elleni nyolcaddöntőt hétfőn, de nem kevés kritika is érte, amiért sokak szerint túlreagálta, amikor az egyik mexikói játékos rálépett a bokájára, miközben felvette mellőle a labdát.
Az alattomos odalépés után Neymar teátrálisan szenvedett perceken át, a bíró pedig az ápolás végét is megvárta, pedig alapból az oldalvonalon kívül volt a brazil. A mexikói kapitány a kétgólos vereség után kifogásolta, hogy az ilyen esetek miatt sok időt vesztettek, és „a futball szégyenéről", „túl sok színészkedésről" beszélt.

Neymar a GloboEsporte.com-nak azt mondta, hogy Miguel Layún nagyon tisztességtelenül lépett oda neki, ráadásul játékon kívül volt már akkor a labda. Azt is hozzátette, hogy a mexikóik túl sokat gondoltak magukról a meccs előtt, most viszont csomagolhattak.

Arra is reagált, hogy a meccs játékosának választották:

„NEM AZT AKAROM, HOGY EZ NEYMAR VILÁGBAJNOKSÁGA LEGYEN, HANEM HOGY BRAZÍLIA VILÁGBAJNOKSÁGA LEGYEN."

Forrás:index.hu

Mondtam nekik, hogy tusoljanak le

A japán válogatott 0-2-ről kapott ki 3-2-re Belgiumtól a futball-világbajnokság nyolcaddöntőjében. Az utolsó gólt, a második félidő ráadásában, a 94. percben kapták a japánok, akik sokként élték meg a kiesést.

Belga-japán: 0-2-ről 3-2 a 94. percben

Brutális dráma a vb leghihetetlenebb meccsén. Jön a brazil-belga negyeddöntő.

A játékosok közül többen térdre rogytak és sírtak a lefújást követően, az öltözőben pedig csak álldogáltak, és nem tudták, mitévők legyenek, írja az MTI.

„Mondtam nekik, hogy tusoljanak le" – mondta Nisino Akira szövetségi kapitány, aki bevallotta, hogy le van sújtva, nem számított rá, hogy a jó kezdés után, így végződik a meccs.

„Vezettünk és a kezünkben volt a győzelem, nem vártam ilyen végeredményt. Szembesültünk a belga keret mélységével és Belgium erejével. Ezt éreztem a lefújáskor" – mondta Nisino Akira.

„A mérkőzésen úgy éreztem, nincs különbség a két csapat között. A játékosaim az egész torna alatt nagyon pozitívak voltak, sokkal inkább, mint korábban. Még egy olyan csapat ellen is, mint Belgium. De mégis volt különbség" – mondta a kapitány, aki egyelőre nem tudja, hibázott-e a hétfői találkozón, kezében tartotta-e az irányítást.

„Két góllal vezettünk, és mégis kikaptunk. Nem a játékosokon múlott. Talán én vesztettem el az irányítást. Amikor Belgium belőtte a harmadik gólját, magamat okoltam, és megkérdőjeleztem a taktikámat."

Peru legutóbb 1982-ben volt ott a világbajnokságon, így az idei szereplés egészen hihetetlen lelkesedést váltott ki a szurkolókból. A jegyeladások alapján a perui szurkolótábor a 8. legnépesebb az oroszországi világbajnokságon, ami elég döbbenetes adat, tekintve az életszínvonalat és a távolságot. Több mint 43 ezer jegyet adtak el csak Peruban, és ehhez még jön egy népes tábor a külföldön lakó peruiak köréből.

Az egyik szurkoló azt nyilatkozta, hogy mindenki ott akart lenni Oroszországban, mert ki tudja, hogy életében eljut-e még egy vébére a csapat.

Mennyiségük mellett a peruiak a hangulat generálásában is lenyűgözőek, ahogy azt a Dániai elleni meccsre vonulva is bemutatták. Karnevál volt Szaranszkban.