Ez nagyon könnyen ment

Friss hírek, 2018. 07. 06.

Erőlködés nélkül győztek a Franciák!

Varane és Griezmann góljaival 2-0-ra nyert a francia válogatott az oroszországi futballvébé negyeddöntőjében, Suárezék csomagolhatnak.

Forrás: focivb2018.24.hu

A vártakkal ellentétben nagy iramban indult az első félidő, mindkét csapat veszélyeztetett, de igazán nagy helyzetek egyik oldalon sem alakultak ki. Az első komolyabb lehetőség Kylian Mbappé előtt adódott: a fiatal francia teljesen üresen fejelhetett pár méterről a kaputól, talán még le is vehette volna, de valószínűleg ő sem számított arra, hogy senki nem lesz körülötte. Fölé fejelt. Elég kemény játékot láthattak az első félidőben a nézők, hiszen 16-ot szabálytalankodott a két csapat. A gólcsendet egy Griezmann-szabadrúgás utáni fejes törte meg a 40. percben. A Real Madrid középhátvédje, Raphael Varane kitűnően csúsztatott az uruk kapujába (0-1). 1985 után ez volt az első francia gól, ami Uruguay ellen született. Az uruguayiak is pontrúgásból voltak veszélyesek a félidő végén. Torreira szabadrúgását, Cáceres fejelte kitűnően, de Lloris talán a vb legnagyobb hárítását bemutatva védett. Egygólos francia vezetéssel fordultak a felek.

A második félidőt a franciák kezdték aktívabban. Komolyabb lehetőség egészen a 61. percig nem történt, akkor Griezmann látszólag könnyen hárítható lövését 25 méterről, Muslera védte be a saját kapujába (0-2). A továbbiakban a dél-amerikaiak csak szaladtak az eredmény után. Az indulatok a mérkőzés haladtával felfokozódtak. A 70. perc környékén Mbappé szinészkedése miatt akadtak ki az uruguayi játékosok, mindkét oldalon sárgával "jutalmazták" a játékosok sportszerűtlen viselkedését. A mérkőzés utolsó részére is inkább francia helyzetek jutottak, Tolissonak és Giroudnak is volt lehetősége a gólszerzésre, de az eredmény már nem változott a hármas sípszóig. Az uruk játékából nagyon hiányzott a sérült Edison Cavani, aki a kispadról nézte végig a mérkőzést. A franciák pedig magabiztosan jutottak tovább, és várják az esti brazil-belga párharc győztesét az elődöntőben.

Forrás: hvg.hu