Belgium - Anglia 2 : 0

Friss hírek, 2018. 07. 14.

Anglia hogy kerülhetett ide ilyen játékkal?

A második félidőben egy kis játékot produkáltak az angolok, de ilyen játék a foci megcsúfolása volt ilyen szinten!

Belgium szerezte meg az oroszországi labdarúgó-világbajnokság harmadik helyét, miután a szombati bronzmeccsen 2–0-ra legyőzte Angliát.

Meunier gólja – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: AFP)

FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
A 3. HELYÉRT
BELGIUM–ANGLIA 2–0 (1–0)

Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion, 64 406 néző. Vezette: Fagani (iráni)
BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Witsel, Tielemans (Mousa Dembélé, 78.), Chadli (Vermaelen, 39.) – De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Mertens, 60.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
ANGLIA: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Dier, Loftus-Cheek (Alli, 84.), Delph, Rose (Lingard, a szünetben) – Kane, Sterling (Rashford, a szünetben). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Meunier (4.), E. Hazard (82.)
Sárga lap: Witsel (93.), ill. Stones (52.), Maguire (79.)

A bronzérmes belga válogatott (Fotó: AFP)

Forrás: nemzetisport.hu

Egy nagy torna bronzmérkőzése előtt mindig nehéz esélylatolgatásba kezdeni. Szinte lehetetlen megtippelni, hogy mi fog történni, hiszen a résztvevő csapatok vagy teljesen hitehagyottan, mindenféle tűz nélkül mennek ki a pályára, vagy felszabadultan, az addigi nyomás elmúlásával játszanak. Értelemszerűen mindenki az utóbbiban bízott, mert csak úgy kerekedhetett egy jó meccs a szentpétervári csatából. Amit pedig mindenki remélt, hogy élvezetesebb lesz a csoportrangadójuknál, amelyet 1-0-ra Belgium nyert.

Gareth Southgate, az angolok szövetségi kapitánya több helyen is változtatott az eddig megszokott kezdőjéhez képest, így bekerült Jones, Rose, Dier, Loftus-Cheek és Delph is, míg a túloldalon Roberto Martínez egy helyen módosított, Fellaini helyett Tielemans játszott a középpályán.

A belga csapat a lehető legjobban kezdte a mérkőzést. A 4. percben Lukaku lépett vissza egy labdáért, majd indította a bal szélen Chadlit, ő középre adott, ott pedig szinte teljesen egyedül érkezett Thomas Meunier, aki simán megverte Danny Rose-t, és a kapuba passzolt.

Négy perccel később ismét a sárga mezben játszó belgák lódultak meg, Lukaku passza után De Bruyne azonban elkótyavetyélte a labdát. Újabb négy perc elteltével De Bruyne próbálkozhatott közelről, de Pickford bravúrral hárította a megpattanó lövést. Szinte csak az angol kapu előtt zajlott a játék,

Szűk negyedóra kellett az első angol akciókhoz, viszont Delph könnyű lövése, majd Loftus-Cheek középre tartó fejese sem okozott gondot Courtois-nak.

Aztán a túloldalon Lukaku kapott egy jó indítást, ettől annyira megijedt, hogy hosszan tolta meg a labdát, amit Pickford fel is szedett.

A 20. percben Maguire fejelt egy angol szöglet után, de az is pont oda ment, ahol Courtois állt. Nem sokkal később Sterling készített le egy labdát Kane-nek a tizenhatos vonalánál, a vb potenciális gólkirálya azonban mellé durrantott.

Harry Kane gyenge volt, mint tavaszi mezőn a lepke......, de még így is valószínüleg ő lessz a VB "viccgólkirálya"

Ezután kissé leült a meccs, egészen a 34. percig kellett várni a következő helyzetre, ekkor Stones blokkolta Hazard löketét. A szöglet után Alderweireld a kapunak háttal állva fölé lőtt. A félidő utolsó tíz percében is Belgium kontrollálta a játékot, az angol védőknek többször is kellett blokkolniuk 1-1 belga kísérletet, de további gól már nem született.

A második játékrészt aktívabban kezdte Anglia, a belgák visszarendezkedtek az egyébként általában életveszélyes kontrákra. Az 54. percben a csereként beállt Lingard lőtt, ami a kapu mellett is elzúgott, és még Kane is lekésett róla a hosszú oldalon. Minőségi, igazán veszélyes gólhelyzetet azonban továbbra sem sikerült kidolgoznia Southgate csapatának, az utolsó passzokba vagy a lövésekbe mindig hiba csúszott. A 68. percben Dier is megpróbálkozott egy átlövéssel,erre Courtois-nak már vetődnie is kellett.

Kettő perccel később aztán megjött az angol ziccer, Dier vezethette a labdát Courtois-ra, átpöckölte felette, de a becsúszó Alderweireld a gólvonal előtt szögletre tudott menteni.

Majd két fejessel jelentkeztek az angolok, azonban Dier és Maguire bólintása is mellé ment. Szinte felborult a pálya ekkor, Belgium teljesen beszorult a saját kapuja elé. Amikor kiszabadult, az viszont szemet gyönyörködtető volt, a 80. percben sikerült is ebből gólhelyzetig jutnia Martínez együttesének, de Meunier kapáslövését hatalmas bravúrral hárította Pickford.

Két perccel később azonban már az angol kapus is tehetetlen volt. De Bruyne ugratta ki a leshatárról induló Hazard-t, aki elvitte a labdát a bizonytalankodó Jones mellett, majd kilőtte a rövid alsó sarkot. 2-0 a 82. percben, ez volt a kegyelemdöfés.